14 czerwca 2018r.

Wiktoria Zalesińska wicemistrzynią Europy

Wiktoria Zalesińska (IIa ZSZ) zdobyła tytuł wicemistrzyni Europy w trójboju siłowym w sprzęcie podczas zawodów rozgrywanych w czeskim Pilźnie. Poprosiliśmy medalistkę o opowiedzenie nam o swoich sukcesach sportowych.

Moja przygoda z trenowaniem trójboju siłowego zaczęła się w ubiegłym roku, a dokładnie 30 czerwca 2017 roku. Zaczęłam trenować dzięki rodzicom. Tata ma swoją garażową siłownię i nałożył mi moje pierwsze obciążenie na sztangę. Z zadowoleniem stwierdziłam, że chcę trenować tę dyscyplinę sportu. Pojechaliśmy na pierwszy trening z trenerem Romanem Szymkowiakiem w klubie KS Kobra Kościan. W pażdzierniku 2017 roku pojechałam na pierwsze zawody.
Pierwszy ważny sukces odniosłam w 2018 roku, na Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym w kategorii juniorek do lat 20 zajęłam I miejsce i zdobyłam złoty medal. Zawody odbyły się w Kielcach, 24 kwietnia. Zakończyłam je wynikiem: 140 kg przysiad, 57,5 kg wyciskanie oraz 130 kg w martwym ciągu.
Kolejny wyjazd to Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym w sprzęcie (kategoria juniorek do lat 18) w Pilźnie (Czechy) - 6 maja. Zajęłam tam II miejsce, czyli wywalczyłam wicemistrzostwo Europy. W przysiadzie - 160 kg, wyciskanie - 75 kg i martwy ciąg zakończyłam wynikiem 120 kg. Ten ostatni wynik był niestety trochę słabszy.
Cieszę się ogromnie, że jestem Mistrzynią Polski i Wicemistrzynią Europy. Będę kontynuować treningi i mam nadzieję na dalsze sukcesy.

Wiktoria już w pierwszym roku treningów (2017r.) odniosła pierwsze sukcesy na arenie krajowej:
- wicemistrzostwo Polski w trójboju siłowym juniorek w sprzęcie do lat 18,
- brązowy medal mistrzostw Polski w trójboju siłowym klasycznym juniorek do lat 18,
- brązowy medal mistrzostw Polski w trójboju siłowym seniorek w sprzęcie do lat 23.
Gratulujemy

Zdjęcia z Mistrzostw Europy w Pilźnie:

Zdjęcie po zdobyciu Mistrzostwa Polski

Mosina - Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Szkoła Zawodowa - Zapoznaj się z wydarzeniami w bieżącym roku szkolnym

Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie

62-050 Mosina, ul. Topolowa 2, tel. 61-81-32-922, e-mail: zsmosina @powiat.poznan.pl

Witrynę redaguje: Paweł Zawieja